Showing posts with label Ljubica Janković. Show all posts
Showing posts with label Ljubica Janković. Show all posts

Sunday, March 2, 2025

Orošavanje pičke

 

Juče Ljubica Janković zvoni na vrata. Još iz hodnika, spolja, čujem je kako priča: “Ma onaj slepac [to jest ja] nije kući ili neće da otvori”.

Ona zvoni kao nenormalna i lupa na vratai ne skida prst sa zvonceta i drka kvaku. A to ne sme da radi.

Ja otvorim. Ja sam ustaška sisa, a tako rade ustaške sise.

“Opet curi?!”, pitam ja.

“Mokar plafon, mora da je od tebe.”

Kod mene je sve suvo, kod mene je pustinja. Ona gluva kao top i gleda me kao ludaka. Da zovem njenog majstora, kaže. Čoveka znam, simpatičan tip, za sitkom i radio u mup-u i sve.

Pozovem gafi on se seti, jer dolazio je i 2013., srećom je još živ, i kaže doći će, ja kažem: “Pogledajte prvo dole pa dođite gore, da vidite da li je od mene”.

Popijem dva brufena zbog bolnog ramena (koje ne prolazi još od Smedereva i pesničke jeseni), namažem rame voltarenom i sinedolom i – čekam. Prolaze sati. Pozovem ga i ispostavi se da on radi na drugim mestima, pa će tek da krene. Vezan sam kao sanska koza.

Okej, dođe on, pogleda dole, pa se popne kod mene.

“Kvar je kod tebe, tebi je pukla cev, a radiće se dole, a ti ćeš da platiš, jer cev koja ide iz tvoje kade je tvoja cev, tvoja odgovornost, evo ona cev gore na tvom plafonu je cev od tvog kompije iznad...”

“Hoćete sad da radite?”

“Sutra.”

“A kod mene ništa?”

“Ništa.”

“Koliko će to da košta?”

“Šest-sedam hiljada.”

Izvesno je uračunao u dolazaka koj ije kod njega 2000, a Ljubica Janković me lukavo nameval da ja zovem. Ona N.N. pička po od curenja napravila sigurno potop, ali ako je moglo da čeka jedan dan, jamačno nije toliko strašno.

"A ko je tu kriv?", pitam majstora kada je vić bio na vratima,

"Ma stara zgrada, stare instalacije...", kaže on.

Ja se bacim u neka raspitivanja, kako ja kriv i dužan, a kod mene suvo, a evo plafona moga, podstanarka iznad mene je 5 godin 2002-04.  koristila veš mašinu dvaput dnevno (karala se na studijama kao nenormalna, prala posteljinu kao u bordelu), curilo mi iz one cevi (peškir stoji od tog doba) na plafonu mogu da gajim pečurke. Tadađnji upravnik je pozvao vlasnika i on je pogledao i "obećao" da će platiti štetu, ali se nikada nije pojavio više. On i nije vlasnik, znam ja to, on je hendimen, vlasnica je neka babuskera koja mi je polivala terasu vodom jer sam zviždao i lupao šerpama1996/97. CIA mi plaćala, sve sam spiskao na torte i kolače.

Meni niko nikada nije nadoknadio štetu, a curiilo mi je od njih 1995, pa 2008 je voda lila kao u albanskoj poslastiačrnici u onim izlozima, pokvasili su mi knjige u spavaćoj sobi (istorije srpske književnsoti Milorada Pavića, ona tvrdo uvezana izdanja Nolita), još se vide na plafonima tragovi od toga.

I dođe majstor Marko dnas i za 30-ak minuta popravi.

Ja kvar dole nisam video, treba da verujem na reč. Kada je polazio do mene, da pokupi lovu, ona N.N. pička što liči na Virdžiniju Vulf – iz epizode poplava avgust 2023. g. – reče Marku instalateru “Pazite šta sam vam rekla, on je lud!” Čuje se sve, akustična zgrada. 

Marko je inače, rekoh, simpatičan, počne da mi hvali figurice na policama, valjda se tako razgovara s ludacima.

“Vi ste rekli sumu juče...”; kažem ja,

“Šest – sedam hiljada, da zaokružimo na osam!”

“Ali ja spremio samo sedam...”

“Dobro, sedam.”

“Imate račun i pečat...?”

“A nemam ja to...!”

I ja mu dam seven tauznd. Kao jedan bubreg da sam mu dao.

“Šta vam je ono rekla komšinica...?!”

“Ma ona je malo nervozna...”, kaže on diplomatski i obara pogled.

Kad razmislim kao što nisam razmislio, uvidim da ja uopšte nisam video da ima neki kvar, verujem pričama.

Pare su možda otišle ko zna kome i ko zna u koju svrhu.

Možda na orošavanje pičke N.N. pički, babojebačkoj fantaziji, a ja još nisam podneo krivičnu prijavu i protiv Ljubice Janković i protiv te N.N. pičke zbog nezakonito načinjenih i upotrebljenih fotografija i marifetluka s prijavom Centru za socijalni radi.

U zdravlje orosila i gore i dole.

A kod mene ovako:




Hhh


Thursday, December 7, 2023

Ako mi se nešto desi.

Otkazao sam prodaju, očekivao sam da će jeftiniji advokat da pozove Službu za socijalni rad - kako sam ga zamolio još dok sam bio u Smederevu na pesničkoj jeseni -->: kad ono: ništa. Ni Raša ni advokat se ne javljaju. 

Prošla je Smederevska pesnička jesen, prošao je Sajam knjiga u Kopenhagenu, prošao je Beogradski trofej 2003, preveo sam mnogo tekstova za Povelju, Buktinju i Mostove. Tražim izdavača za svoje prevode ali i moje knjige. Ali šta sam ja uopšte zamišljao??

Danas sretnem sada već bivšeg upravnika koji je protivzakonito potpisao (sa samo dva potpisa iz istog stana) prijavu, filovanu protivzakonito načinjenim fotografijama. Odma hse ljutnuo na moju namrgođensot i rekao "A tako..:! Poslaću vam ja račun od parketara, ali ima vremena..." (Koliko je bezobrazan: pošto je potpisao prijavu u ime Stambene zajednice zbog kesâ, sada traži pare zbog poplave.) On je vrata do vrata ali tvrdi da je i njemu šteta načinjena. Dejan Ilić. Njega sumnjičim za lepak u bravi 2005. Koga god sam pitao ---> kaže da nije moguće, ama nema šanse da se u suednom stanu napravi šteta od poplave. (Ja naivno pretpostavljam da je, možda, šteta stigla do stana 1, ispod stana bivšeg Upravnika, ali da se Krajišnik "Vanja" Mirković usteže, pa je nagovorio Dejana Ilića da on slaže da je kod njega šteta.) 

Ništa, znači mora skuplji advokat. Milojević iz Presinga prvi put ne da pare od Danaca. Nevolja nevolju sustiže.

Jedna izdavačica mi se javila na imejl, ostavila telefon, ali kada sam je pozvao: "Na sastanku sam, je l' možemo sutra da se čujemo?" Nije se posle javila. Siguran sam da je pored nje sedela kučketina Mirna Stevanović. Ma reći ću - Biljana Alavanja, iz kuće "Samo korak".

Ne, nisam zažalio što sam odustao od prodaje --> pa kud bih sad?! Po pozitivnim zakonskim propisima i deložacija se ne sprovodi u zimu. Ili je to samo daleka prošlost? Samo bih bio usred pakovanja - koje nikako ne bih mogao sam da obavim a nema ko da mi pomogne - a opet mi sleduje Dejan Ilić, sleduje mi Ljubica Janković i njena "podstanarka", a možda majka ili rođaka, uopšte ne znam ko je ta osoba. I misteriozni stanar s V sprata koji se uselio u stan Radojevića (stan 18) s kojima sam u zavadi od 2000, jer se njihova ćerka Ivana družila s jednim kuronjom koji mi je stalno gađao prozore rizlom iz vazdušne puške, olovnim kuglicama i kamenjem ili u stan 19, gde je do 2016. živeo moj zaštitnik, neki fini inspektor, naslednik Bihorčevih.

Da se ponovo obraćam Maji Gojković - ne ide, prvo me zajebala Zajebanjska Banjska, a sada su izbori. Tražiće da se učlanim u SNS, sto posto.

Na9jebô sam, drugovi.  A kada sam odustao od prodaje, prerano sam se obradovao "O, slobodo, slatka li si!", ali sloboda nije za osobe koje ne znaju pretke do 14. koljena. Kao na Islandu od XI veka pa nadalje: takvi su robovi ili retki zverovi, viđeni za dranje kože. 

Srbijo, bem ti mater gluvu! 

Dejan Ilić, stan 5

Ljubica Janković, stan 2

Safet Bihorac, Vinogradski venac

N.N. "podstanarka" iz stana 2,

"Vanja" Mirković, stan 1

Ivana Radojević, Vinogradski venac

neko s V sprata, u bliskoj vezi s Mirkovićima stan 1 i podstanarkom iz stana 2 

Stan sam zaveštao bratu od tetke i njegovoj deci ---> da se zna, ako se meni nešto desi. I ispitajte ove pobrojane osobe.

Do daljeg, treba stalno da imam sa sobom 50 e i/ili 5000 rsd za bravara i noćenje u hotelu --- > ako zateknem lepak u bravi.  I ne vraćati se kući po mraku. I menjati rute.

THE COOLER (2003 American movie)